جستجو

شستشو و نگهداری چشم و لنز

نمایش به عنوان گرید لیست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه

جا لنزی

6261111100407
Eye lens compartment
2,400 تومان

کپسول چشم اوژن یوروویتال - 60 عددی

4260120220061
EuRho Vital Augen Kapselen
294,000 تومان

محلول شست و شوی لنز رنیو مدل Multiplus - حجم 120 میلی لیتر

7391899853543
Renu Multiplus Lens Solution - 120 ml
104,400 تومان

کپسول تقویت چشم مگاویژن هلث اید - 30 عددی

6262248101220
Health Aid Iron Mega Vision
ناموجود

محلول شست و شوی لنز رنیو مدل Multiplus - حجم 60 میلی لیتر

7391899853550
Renu Multiplus Lens Solution - 60 ml
ناموجود

محلول شست و شوی لنز رنیو مدل Multiplus - حجم 360 میلی لیتر

7391899847184
Renu Multiplus Lens Solution - 360 ml
ناموجود

محلول شست و شوی لنز رنیو مدل Multiplus - حجم 240 میلی لیتر

7391899823973
Renu Multiplus Lens Solution - 240 ml
ناموجود

محلول های شستشوی چشم

محلول شستشو چشم راهی مطمئن برای کاهش و تسکین تحریکات چشمی است. بیشتر محصولاتی که در داروخانه ها برای شستشو چشم به فروش می رسند دارای 99 درصد آب تصفیه شده هستند. اما آنها می توانند حاوی مقادیر کمی از مواد دیگر نظیر نمک و اسید بوریک باشند. از محلوهای شستشوی چشم با اهداف زیر استفاده می شود: تمیز کردن قسمتهای خارجی پلکها برای حفظ بهداشت، شستشوی سطح خارجی قرنیه برای ایجاد PH نرمال (مثلا در سوختگی های شیمیایی) شستشوی سطح قرنیه برای برداشتن بافتهای مرده و پر کردن کره چشم در حین عمل جراحی.

 

کاربرد محلول شستشوی لنز

مراقبت از لنز چشم نرم و سخت بسیار با اهمیت است. محلول لنز یا مایع لنز برای شستن و نگهداری از لنز طبی و لنز رنگی استفاده می شود. در صورت عدم رعایت بهداشت و تمیز کردن لنز، آسیب های جدی به چشم وارد می شود که بهترین و سریع ترین روش برای ضد عفونی و تمیز کردن لنز استفاده از محلول شستشوی لنز می باشد.

 

انواع محلول لنز

  • مایع لنز پاک کننده چند منظوره

برای پاک کردن، شستشو، تمیز کردن و مراقبت از لنز طبی یا رنگی می توانید از محلول‌های چند منظوره کمک بگیرید.  حتی می توانید لنز چشمی را با همین محلول‌ها در ظرف مخصوص نگهداری کنید.

  • هیدروژن پر اکسید

محلول لنز پاک کننده، شوینده و ضد عفونی کننده هیدروژن پر اکسید یکی از بهترین محلول‌ها برای نگهداری از لنز تماسی است. قرص خنثی کننده برای از بین بردن واکنش حساسیتی به همراه این محلول توصیه می شود.

  • محلول پاک کننده آنزیمی

به طور معمول هفته ای یک بار از پاک کننده آنزیمی برای شستن لنزها استفاده می شود.

  • پاک کننده پروتئین

برای از بین بردن رسوب پروتئین روی لنز می توان از پاک کننده پروتئین چشم استفاده کرد. 

  • محلول پاک کننده روزانه

برای استفاده از لنز تماسی ابتدا آن را با یک محلول  مناسب تمیز کنید. چند قطره از محلول برای تمیز کردن لنز تماسی کافی است.

محلول شستشو لنز

بهترین محلول لنز

استفاده از محلول های ضد عفونی کننده هیدروژن پراکسید به طور روزانه عملکرد بسیار بهتری جهت از بین بردن رسوبات مخاط و لیپیدها دارند و باعث درخشان شدن سطح لنز می شوند که این میزان از درخشندگی با محلول های چند منظوره کمتر است.

 

روش استفاده صحیح از محلول های شستشو لنز

  1. دست های خود را بشویید. سعی کنید دست ها را با صابون های مرطوب بشوید و با حوله ی بدون پرز و نرم خشک کنید.
  2. یک لنز را بردارید و آن را با مایع لنز پاک کنید. برای پاک کردن لنز و محلولها به صورت مالشی باید محلول لنز را روی لنز ریخته و با انگشت اشاره ی خود روی لنز را به صورت دایره ای بچرخانید و به آرامی به عقب و جلو حرکت دهید. البته امروزه محلول های لنز بدون مالش هم موجود است که فقط کافی است لنز را داخل محلول بگذارید. دقت کنید استفاده از محلول های لنز غیر استاندارد ممکن است باعث کاهش دید لنز و کدری آن ها شود.
  3. بعد از استفاده از مایع لنز لازم است باز لنز ها را بشویید تا بقایای مانده روی لنز از بین برود، دقت کنید شستشوی لنز یک گام خیلی مهم است.
  4. لنز ها را داخل جعبه ی خود گذاشته و داخل آن را از محلول های لنز تازه ی تجویز شده توسط پزشک پر کنید. یا محلول های ضد عفونی کننده میکروارگانیسم را روی لنز ها بریزید. دقت کنید که زمان مورد نیاز برای اینکه محلول ضد عفونی کننده روی لنز ها باشد بستگی به نوع ضد عفونی کننده و لنز شما دارد که برای این منظور لازم است با پزشک خود مشورت کنید.
فیلترها
ترتیب
نمایش